Rubrika: ZAČÁTEČNÍCI

 

 Odpočinek mezi sériemi

Délka odpočinku mezi sériemi závisí především na tréninkové intenzitě, která je odpovědná za vaše silové a svalové přírůstky.

 První kroky k nabírání svalů

Otázku jak nabrat svalovou hmotu si klade jistě každý, kdo usiluje o nárůst svalové hmoty. Základní pochopení této problematiky je v podstatě velice snadné. Pojďme na to.

 Stagnace - chci zase začít růst

Stagnace je stav, kdy se nezlepšujete, nepřibíráte na váze a ani silové výkony nejdou nahoru. Důvodů může být mnoho, nejdříve je nutné určit podstatu problému a potom hledat vhodné řešení.

 Posilovací stroje ve vašem tréninku

Ten kdo vstoupí poprvé do posilovny, je určitě překvapen masou strojů, které vypadají jako příšery z nějakého sci-fi filmu.

 15 tréninkových doporučení

Základní zásady pro začátečníky, které je třeba dodržovat při posilovacím tréninku.

 Jaké doplňky stravy pro začátečníky?

Chystáte se poprvé do posilovny nebo již několik měsíců posilujete. K tomu dodržujete stravovací zásady a máte správný trénink sestavený za účelem vylepšit si postavu?

 Chci nabrat více hmoty, ale jak na to?

Cvičíte několik měsíců, podařilo se vám přibrat nějaké to kilo svalové hmoty navíc? Jste celkově spokojeni, ale další přírůstky se již nedaří. Prolomte stagnaci a porostete.

 Za všechno může genetika jak jí obelstít?

Chodíte po posilovně, zvedáte činky a pořád nic? Pořád to nechce růst. S kámošem neustále diskutujete o tom, kde je chyba?

 Nebezpečné cviky – příčiny zranění

Obecně lze říci, že cviky nebezpečné nejsou. Jsou pouze nezkušení, neopatrní a neponaučitelní lidé, kteří dokáží z výborných cviků udělat cviky vysoce rizikové.

 Jak na objem bicepsů?

Vypracovat si bicepsy láká snad každého. Pro některé to může být i jediný důvod, proč chodí do posilovny. Ale jak dosáhnout maximální objem bicáků?

 Procvičit stejný sval 1x či 2x v týdnu?

Nad touto otázkou se vedou již spoustu let diskuze, ale dnes již známe správnou odpověď.

Strana:  12 | 3

 

 

 

2017 © Vseokulturistice.cz – Všechna práva vyhrazena.